Tryskání neboli pískování je technologie, která se používá pro úpravu povrchů. S malířstvím a natěračstvím velmi úzce souvisí, protože než se na povrch vůbec nanese nějaký nátěr (ať už barevný, či ochranný), je potřeba ho upravit a přizpůsobit tomu, aby na něm nátěr držel. Tato úprava samozřejmě není nutná vždy. My díky dlouholetým zkušenostem bezpečně poznáme, jestli je, nebo není zapotřebí. Jde o náklady a práci navíc, ale není na výběr. Potrpíme si na kvalitě odváděné práce a určitě bychom nikomu neprovedli nátěr, o jehož trvanlivosti bychom nebyli přesvědčení. Je-li podklad ve špatném stavu, tryskání je prostě nutností.
Jak jsme si prozradili, je to úprava povrchu. Technologie je založená na tom, že se na povrch pod vysokým tlakem tryská proud jemných částic. Zřejmě už vás tedy napadlo, proč jiný název pro tryskání zní pískování. Tyto jemné částice mohou být právě třeba písek, i když v praxi se používají různá abraziva podle toho, s jakým materiálem se pracuje. Často se jako abrazivo kromě křemičitého písku používají například ocelová drť či struska. Jemné částice každopádně povrch obrousí a očistí. Dokonale ho odmastí, pomohou odstranit starý nátěr, rez a nežádoucí nepřesnosti povrchu. Aplikovaný nátěr nebo barva následně daleko lépe drží, také jsou hladší a hezčí na pohled. Tryskání tedy každopádně má smysl.
Když pracujeme s dílem či objektem, který je možné přemístit, převezeme si ho do své provozovny na Libeňském ostrově, kde provádíme tryskování. U mnoha zakázek to však možné není. Tehdy práce provádíme přímo v terénu. Jsme vybavení mobilní pískováčkou (tryskovačkou), jež nám umožňuje jezdit přímo k zákazníkům. Pískování jsme prováděli například na karoseriích veteránů či lodních konstrukcích, určitě si poradíme i s vaším případem.