+420 602 387 696
+420 281 922 586

Podle čeho si malíři Praha určují svoji cenu?

Chcete si vypočítat, jestli by se vám více vyplatilo vymalovat si svépomocí, nebo pozvat profesionální malíře? U větších zakázek je většinou rozhodnutí naprosto jasné. Malovat samostatně velkou plochu by vám trvalo daleko déle než profesionálům. Pokud navíc s malováním máte málo zkušeností, výsledek je nejistý. Jestli však potřebuje vymalovat prostor, který by se dal zvládnout i samostatně, zkuste si spočítat, kolik malíři zaplatíte. Prozradíme vám, podle čeho si částky určují malíři Praha.

Cena se odvíjí především od plochy

Malíři si nepožadují hodinovou částku, obvykle jim platíte za každý vymalovaný metr čtvereční. To je férové jednání, protože pak nemusíte zkoumat, kolik času malíř nad vaší zakázkou strávil, jakou část své pracovní doby strávil přestávkami apod. Pro stanovení ceny za služby, které nabízí malíři Praha, tedy nejdříve potřebujete spočítat plochu zdí. Změřte si všechny zdi, které budete potřebovat vymalovat, a nezapomeňte ani na strop. Pak si stačí najít cenu za metr čtvereční u konkrétních malířů. U většiny malířů však jde o orientační částku, rozhodně tedy číslo, které vám vyjde po vašem výpočtu, nepovažujte za konečné. Jednak může dojít na další služby, jež budete muset zaplatit, jednak vám bude cena dost možná stanovena individuálně. Obzvláště u velkých zakázek se cena stanovuje vždy na míru, proto někteří malíři Praha, kteří se specializují výhradně na větší zakázky, ceny na webu ani neuvádějí. V takovém případě se stačí ozvat, popsat svou situaci a malíři vám cenu stanoví.

  • Orientační cenu určíte podle metrů čtverečních.
  • Malíři však částky často stanovují individuálně.
  • Nejlepší tedy je kontaktovat malíře a zeptat se.

Za co všechno se malířům ještě platí?

Doplácet možná budete například za přípravu podkladu. Někdy je potřeba oškrábat starou omítku, nanést penetrační nátěr apod. Pokud si malíři přivezou vlastní krycí fólii a další materiál na zakrytí nábytku, jde o další výdaj navíc. Právě proto malíři Praha obvykle stanovují ceny individuálně, až se s vámi na všem dohodnou, případně si osobně prohlédnou práci, která je čeká.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!