+420 602 387 696
+420 281 922 586

Pískování a následná realizace nátěrů

Pískování je abrazivní úprava povrchu za pomoci drobných částeček, které zdrsní pískovaný povrch. Jde o proces, při kterém je tryskán proud abrazivních částic – a to pod velkým tlakem. Tímto způsobem povrch zbavíme všech nečistot, otřepků či koroze. Současně můžeme pomoci i ve chvílích, kdy chcete povrch pouze zdrsnit. Můžeme vám nabídnout kvalitní pískování, které bude provedeno nejen rychle a efektivně, ale také za velmi příjemnou cenu. Menší díly jsme schopni opískovat u nás, větší práce provádíme v terénu.

Tryskání nebo pískování?

Mezi pojmy prakticky není žádný rozdíl. Procesu se v minulosti začalo říkat pískování, jelikož se jako abrazivum používal písek. Je totiž nejvíce dostupný a také cenově nejvýhodnější. Odborný název je však tryskání.

Pískování (nejen) kovů

Pískování je vlastně technikou tryskání, které lze použít na různé druhy kovů a dalších materiálů. Postup se používá k čištění, případně jako povrchová úprava před aplikací vrstvy nátěru. Díky pískování bude mít nátěr větší životnost a bude kvalitnější, jelikož ke kovovému povrchu lépe přilne. Pískování je ekologické a navíc velmi efektivní. Kov lze po otryskování nalakovat nebo ho například metalizovat zinkem.

Pískování lze použít na nejrůznější materiály, jako jsou: kov, beton, sklo, dřevo a plast.

Jaké kovy pískujeme

  • bronz
  • měď
  • mosaz
  • hliník (pískuje se pro čištění, odstranění rzi, zdrsnění porvchu, úprava před lakováním)
  • litinu (pískování radiátorů)
  • ocel (tryskání hal, pískování stožárů, mostů nebo tunelů)

Široké využití

Pískovat lze karoserie automobilů, disky aut, výfuky i ostatní autodíly. Tryskání se používá také na vleky či návěsy a dokonce celé kostry nákladních vozů. Metodu lze využít na plotové dílce, ocelové konstrukce nebo kovářské výrobky. Své uplatnění najde také při renovaci nebo tvorbě zábradlí nebo celého schodiště. Pískování se používá také na mechanizační nebo stavební stroje. Pískují se také sila, sloupy nebo stožáry.

Jak pískování probíhá

Při pískování kovů je abrazivum tryskáno proti kovovému povrchu velkou silou. Díky tomu dojde k narušení povrchu. Využít lze buď tlakové pískování nebo mechanické metání abraziva za pomoci rotujících lopatek. Princip se vždy vybírá podle toho, o jaký díl jde, z jakého je materiálu a také na rozsahu prací. Není problém touto metodou očistit i silně zarezlý kov.

Abrazivum se vždy vybírá v závislosti na materiálu. Šetrné zacházení si žádají například autodíly, zejména ty z veteránů. Jemné zacházení a jemné abrazivum si žádá také hliník. Naopak velmi tvrdé abrazivum je nutné na pískování ocelových konstrukcí.

Nabízíme pískování

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!