+420 602 387 696
+420 281 922 586

Díky pískování budou disky kol zase jako nové

Využíváte ke své práci dodávku nebo osobní automobil, ale disky kol už nejsou ve stavu, v jakém byste si přáli, aby byly? Vhod vám v tomto případě přijde metoda zvaná pískování, která vám staré disky zrenovuje. Tato metoda se piužívá především pro renovaci alu disků.

barmakolor

Proč potřebují disky kol opravit?

Všechny disky kol, ať u osobních automobilů nebo dodávek, se časem opotřebovávají. Mohou být poškrábané, zoxidované solí nebo nesou jiná poškození. Naštěstí ovšem existuje účinná metoda, pomocí níž zabráníme, aby se nadále disky opotřebovávaly, a navíc jim lze vrátit původní vzhled.

Pískování zbaví disky koroze a vrátí jim lesk

Metoda pískování neboli tryskání slouží nejen k odstranění nečistot a mechanických poškození, ale také k renovaci alu disků kol. Tryskáním navrátíme diskům ztracený lesk a zbavíme je koroze. Pomocí této metody rovněž lze odstranit původní nátěr před nanášením nového.

Pískováním se ovšem většinou odstraňují pouze poškození většího rozsahu. Malé škrábance a odřeniny lze vyhladit smirkovým papírem. Tryskání by se mělo používat pouze tehdy, má-li skutečně smysl, neboť touto metodou dochází k výraznému úbytku materiálu, v tomto případě se disk ztenčí.

Jak probíhá pískování?

Jemná renovace se z pravidla provádí skleněnou drtí, jakmile se chceme zbavit většího poškození, používáme korund. Jestliže ale myslíte úsporně, vyplatí se vám použít křemičitý písek. Ten má ale dvě velké nevýhody: obsahuje železo, proto může začít disk korodovat, a také je ze všech zmíněných metod nejméně účinný.

Vhodná pískovačka

Budete-li si pískovat disky kol osobních automobilů nebo dodávek sami, možná budete potřebovat poradit i s vhodnou pískováčkou. Protože smyslem pískování je odstranit rez, nánosy barvy a dalších nečistot a defektů, měli byste použít profesionální pískovačku. Samozřejmě lze použít i hobby verzi pískovačky, ale práce s ní vám bude trvat mnohem déle, neboť využívá nižšího tlaku.

Velký rozdíl je ovšem také v tom, zdali chcete opravit alu disky u dodávek a osobních automobilů nebo renovovat ocelové disky.

Opravujeme alu disky

  1. Ze všeho nejdříve odstraníme starou barvu a to pomocí brusného papíru nebo pískováčky
  2. Povrch odmastíme technickým benzínem.
  3. K vyplnění rýh a dalších hlubších mechanických poškození využijeme alu tmel.
  4. Jakmile povrch disku zarovnáme, aplikujeme plnič a barvu. Barvu je zapotřebí nanést alespoň ve dvou až třech velmi tenkých vrstvách. Tak se vám nestane, že barva steče dolů.
  5. K zafixování barvy použijeme bezbarvý lak.

Renovujeme ocelové disky

V tomto případě postupujeme téměř stejně jako při opravě alu disků.

  1. Odstraníme nečistoty, rez, starou barvu pomocí tryskání/pískování nebo brusným papírem.
  2. Následně disky očistíme proudem tlakového vzduchu a naneseme antikorozní nátěr.
  3. Na povrch ocelových disků je také nutné aplikovat vrstvu plniče. Poté, co zaschne, ho přebrousíme a zaleštíme vodním papírem (400 a 1000).
  4. Nakonec aplikujeme vrstvu barvy.

Kolik vás bude pískováčka stát?

Na kolik korun vás domácí pískování disků osobních automobilů či dodávek přijde? Zápůjčka pískováčky vás obvykle vyjde na zhruba 1 600 korun. Za pořízení hobby pískovačky zaplatíte okolo 5 000 korun, za profesionální klidně i 60 000 korun.

Rozhodnete-li se ale pro zápůjčku pískováčky, berte v potaz i fakt, že vám neodborné pískování zabere mnohem více času než zkušeným profesionálům. Navíc může dojít k neodvratnému poškození disků.

Raději nechte práci na zkušených odbornících, kteří provádějí renovace za rozumné ceny. Kvalitní pískování disků kol jsme schopni zajistit od A do Z.

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!