+420 602 387 696
+420 281 922 586

Je rentabilní rekonstrukce bytu před jeho prodejem

Realitní makléři zrazují své klienty před rekonstrukcí prodávaného bytu, neboť toto zvyšování kupní ceny odrazuje až 80 % potenciálních kupujících. Zájemci o bydlení preferují koupi levnější nemovitosti před rekonstrukcí a investování do úprav dle vlastních představ. Pouhých 20 % kupujících nehledí na cenu bytu a jeho stav. Investice do vzhledu se vždy vyplatí.

První dojem prodává

Realitní makléři doporučují, aby byl prostor bytu před jeho prodejem vyklizený. Odstranění starého a nepoužitelného nábytku, vymalování, umytí oken a podlah, to vše by mělo být v dnešní době samozřejmostí. Kupující musí mít pocit, že má možnost si byt zařídit dle svého uvážení. Vymalování bytu má vždy smysl, neboť kupující obvykle dávají na vizuální stránku. Využití vhodných barevných odstínů vám při prodeji zajistí plusové body.

Krása bydlení

Využití barev v prostoru

Při výběru vhodného odstínu volte raději neutrální barvy. Jelikož má každý klient jiný vkus, vymalováním bytu bílou barvou rozhodně nic nepokazíte. Ač může bílá barva působit na některé klienty sterilním dojmem, je stále trendy. Bílá barva působí čistě a elegantně. Lze ji kombinovat s dalšími barevnými odstíny a materiály. Světlými odstíny rozjasníte i tmavé kouty. Vymalování bytu je investicí s minimálními náklady a překvapujícím efektem.

 

Zvedání ceny bytu rekonstrukcí

I přes neustále rostoucí ceny nemovitostí je zvedání kupní ceny rekonstrukcí nesmyslné. Více kupujících znamená větší šanci na prodej bytu za více peněz. Pokud chcete zajistit včasný prodej svého bytu, vyšší investice do vzhledu nemovitosti se nemusí vyplatit. Pokud stav bytu dovoluje, je vhodnější investovat do drobných oprav a vymalování.

 

Tipy, které pomáhají prodávat

Kromě vymalování bytu, úklidu a větráním před návštěvou prvních zájemců o koupi, se můžete zaměřit na další podněty, které pomáhají nemovitost prodat. Prostor vstupních dveří hraje bezpochyby důležitou roli. Již při vstupu musí mít nový majitel příjemný pocit. Dveře jsou pomyslnou hranicí domova. Proto by vstupní dveře neměly být oprýskané a špinavé. Pokud chcete zapůsobit na nové majitele ještě před jejich vstupem do bytu, pořiďte si novou rohožku neutrální barvy. Vedle vstupních dveří můžete umístit květiny nebo dekorativní leč vkusný předmět. V bytě odstraňte veškeré osobní předměty, které znemožňují kupujícímu představit si, jak by mohl zařídit byt podle svého. Pro případ, že by kupující vyžadovat náhled do úložných prostor, nezapomeňte na úklid věcí ve skříních a zásuvkách. Zajištění dostatečného osvětlení je na místě pro případ večerních návštěv či prohlídek během špatného počasí. Okny se v takovém to případě nedostává dosti světla do místností a prvotní dojem zájemců o byt může být negativně ovlivněn.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!