+420 602 387 696
+420 281 922 586

Díky pískování budou disky kol zase jako nové

Využíváte ke své práci dodávku nebo osobní automobil, ale disky kol už nejsou ve stavu, v jakém byste si přáli, aby byly? Vhod vám v tomto případě přijde buď půjčovna dodávek a osobních automobilů anebo metoda zvaná pískování, která vám staré disky zrenovuje.

 

Náhradní řešení představuje půjčovna dodávek

Půjčovna dodávek vám prokáže službu především ve chvílích, kdy potřebujete nárazově něco odvézt nebo přivézt. Za rozumné ceny si dodávky mohou zapůjčit soukromé osoby i firmy. Služeb půjčoven využijete v případě, že nemáte vlastní vozidlo a potřebujete rychle něco převézt, nebo když máte vlastní užitkové vozidlo porouchané nebo ve stavu, kdy už s ním zkrátka na silnici vyjet nechcete. Půjčované dodávky jsou obvykle v top stavu a kvalitě. Ale co dělat v případě, kdy potřebujete zrenovovat vlastní dodávku, která rozhodně v top stavu není? V případě renovace a oprav disků, které ztrácejí svou funkčnost, se rozhodně obraťte na nás. Ať soukromá osoba nebo autopůjčovna dodávek může využít všech našich služeb.

Dodavky.net

Proč potřebují disky kol opravit?

Všechny disky kol, ať u osobních automobilů nebo dodávek, se časem opotřebovávají. Mohou být poškrábané, zoxidované solí nebo nesou jiná poškození. Naštěstí ovšem existuje účinná metoda, pomocí níž zabráníme, aby se nadále disky opotřebovávaly, a navíc jim lze vrátit původní vzhled.

Pískování zbaví disky koroze a vrátí jim lesk

Metoda pískování neboli tryskání slouží nejen k odstranění nečistot a mechanických poškození, ale také k renovaci disků kol. Tryskáním navrátíme diskům ztracený lesk a zbavíme je koroze. Pomocí této metody rovněž lze odstranit původní nátěr před nanášením nového.

 

Pískováním se ovšem většinou odstraňují pouze poškození většího rozsahu. Malé škrábance a odřeniny lze vyhladit smirkovým papírem. Tryskání by se mělo používat pouze tehdy, má-li skutečně smysl, neboť touto metodou dochází k výraznému úbytku materiálu, v tomto případě se disk ztenčí.

Jak probíhá pískování?

Jemná renovace se z pravidla provádí skleněnou drtí, jakmile se chceme zbavit většího poškození, používáme korund. Jestliže ale myslíte úsporně, vyplatí se vám použít křemičitý písek. Ten má ale dvě velké nevýhody: obsahuje železo, proto může začít disk korodovat, a také je ze všech zmíněných metod nejméně účinný.

 

Vhodná pískovačka

Budete-li si pískovat disky kol osobních automobilů nebo dodávek sami, možná budete potřebovat poradit i s vhodnou pískováčkou. Protože smyslem pískování je odstranit rez, nánosy barvy a dalších nečistot a defektů, měli byste použít profesionální pískovačku. Samozřejmě lze použít i hobby verzi pískovačky, ale práce s ní vám bude trvat mnohem déle, neboť využívá nižšího tlaku.

 

Velký rozdíl je ovšem také v tom, zdali chcete opravit alu disky u dodávek a osobních automobilů nebo renovovat ocelové disky.

 

Opravujeme alu disky

  1. Ze všeho nejdříve odstraníme starou barvu a to pomocí brusného papíru nebo pískováčky
  2. Povrch odmastíme technickým benzínem.
  3. K vyplnění rýh a dalších hlubších mechanických poškození využijeme alu tmel.
  4. Jakmile povrch disku zarovnáme, aplikujeme plnič a barvu. Barvu je zapotřebí nanést alespoň ve dvou až třech velmi tenkých vrstvách. Tak se vám nestane, že barva steče dolů.
  5. K zafixování barvy použijeme bezbarvý lak.

 

Renovujeme ocelové disky

V tomto případě postupujeme téměř stejně jako při opravě alu disků.

  1. Odstraníme nečistoty, rez, starou barvu pomocí tryskání/pískování nebo brusným papírem.
  2. Následně disky očistíme proudem tlakového vzduchu a naneseme antikorozní nátěr.
  3. Na povrch ocelových disků je také nutné aplikovat vrstvu plniče. Poté, co zaschne, ho přebrousíme a zaleštíme vodním papírem (400 a 1000).
  4. Nakonec aplikujeme vrstvu barvy.

 

Kolik vás bude pískováčka stát?

Na kolik korun vás domácí pískování disků osobních automobilů či dodávek přijde? Zápůjčka pískováčky vás obvykle vyjde na zhruba 1 600 korun. Za pořízení hobby pískovačky zaplatíte okolo 5 000 korun, za profesionální klidně i 60 000 korun.

 

Rozhodnete-li se ale pro zápůjčku pískováčky, berte v potaz i fakt, že vám neodborné pískování zabere mnohem více času než zkušeným profesionálům. Navíc může dojít k neodvratnému poškození disků.

 

Raději nechte práci na zkušených odbornících, kteří provádějí renovace za rozumné ceny.

 

 

 

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!