+420 602 387 696
+420 281 922 586

Automatický zavlažovací systém se dá instalovat snadno

Pokud vás baví zahradničení a chcete mít krásnou zahradu a trávník hustý a zelený, potřebujete k jejich údržbě užitečné pomocníky. Neobejdete se bez zahradního nářadí, sekačky na trávu a určitě také bez automatického zavlažování. Zavlažovací systém je automatický a postará se o zálivku zahrady za vás.

Správná zahrada

Systém zavlažování se plánuje pomocí centrální řídící jednotky nebo hodin. Malou krabičku snadno napojíte na vodovodní kohoutek nebo vodárnu. Centrální jednotka zavlažovacího systému se liší kapacitou, tedy počtem napojených jednotek tvořících jednotlivé sekce či větve. Počítač řídí i 5 rozvodných větví a každou spouští nezávisle na sobě, jindy a v jiné míře. Můžete ho naprogramovat a ovládat i přes wi-fimobilní aplikace. Analogové hodiny se nastavují manuálně.

Automatický zavlažovací systém ušetří práci i čas

Jednotlivé zavlažovací větve vybavené elektromagnetickými ventily, které ovládá řídící jednotka, se dají členit. K tomu potřebujete návrh závlahy, který bere v úvahu tlak vody při určitém průtoku, vypočítá počet postřikovačů a umístí je tak, aby na sebe vzájemně dostříkly a nedocházelo k přelitým či nezalitým místům i odborné položení kabelů. Součástí závlahového systému jsou i dešťová čidla a senzory, zadešťovače, kapače, postřikovače nebo vysouvací trysky. Můžete v rámci mikrozávlahy zalévat skleník, terasu, záhony a zautomatizovat zavlažování trávníku.

Automatické zavlažování celé zahrady

Intervaly zalévání se dají dělit kvůli potřebnému tlaku. Výstup z automatické vodárny rozdělíte rozbočovači na více větví, připevníte analogové hodiny do skleníku a chytrou elektronickou jednotku s více větvemi doplníte dešťovým a půdním senzorem vlhkosti. Ve skleníku si jen nastavíte interval a délku zalévání. Vhodné je mlžící čidlo nebo rosič umístěný pod střechou, řadový kapač a na záhon i rozprašovač. Kapkové zavlažování může být povrchové i podzemní a vhodné jsou i zavlažovací rohože. Na trávník se hodí turbínový zadešťovač.

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!