+420 602 387 696
+420 281 922 586

Opravdu je na malování nutný profesionální malíř?

Vymalovat pokoj zvládne i laik. Otázkou je, jak bude výsledek vypadat, pokud to člověk dělá poprvé, a také jestli se mu tato práce finančně vyplatí. Je potřeba si započítat nejen čas strávený prací, ale i veškeré vybavení, které bude potřeba k práci nakoupit. Malířské štafle, váleček, štětce, papírovou lepicí pásku na oblepení vypínačů, igelity na přikrytí podlahy a nábytku. Není toho zrovna málo. Profesionální malíř si toto všechno přiveze s sebou, a především ví co a jak. Vymalovat zvládne rychleji a výsledek bude s největší pravděpodobností vypadat mnohem lépe.

  • Profesionální malíř přesně ví, co má dělat, a neztrácí čas.
  • Při malování svépomocí byste museli kupovat vybavení.
  • Zkušený malíř vymaluje o dost rychleji než nezkušený laik.

větších ploch nemá smysl přemýšlet

Jde-li o jeden pokoj, spousta lidí si raději vymaluje sama. V případě, kdy se má vymalovat celá výrobní hala, prostory firmy, která zabírá celé patro jedné budovy, nebo třeba interiér lodi, je už situace jiná. V tomto případě nemá smysl přemýšlet, jestli se vyplatí pozvat profesionální malíře. Určitě vyplatí. Práci provedou rychleji, kvalitněji a finanční náklady také nejsou tak vysoké. Každý dobrý malíř vám cenu sdělí předem, takže pokud se vám bude zdát neakceptovatelná, máte možnost volby.

  • Větší plochy k vymalování je lepší přenechat profesionálům.
  • Dobrý malíř vám pokaždé sdělí cenovou nabídku předem.

Dobrý malíř je také vaším poradcem

Zkušený malíř zvládne víc než jen vymalovat prostory. Stane se také vaším poradcem. Může vám pomoct s výběrem konkrétního odstínu a samozřejmě i s výběrem vhodné malířské barvy či nátěru. Dobře ví, jaké typy nátěrů se hodí do kterých podmínek, doporučí vám protipožární nátěry, vodou omývatelné barvy nebo antibakteriální malířské barvy. Má přehled v malířských technikách a používaných materiálech, tím pádem vám ušetří dlouhé hodiny hledání informací a brouzdání po internetu. Když si tohle všechno spočítáte, zjistíte, že profesionální malíř není až tak drahá záležitost.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!