+420 602 387 696
+420 281 922 586

Výmalba pokoje bez okna: víte, jak na to?

Pokoje bez okna, kam neproudí denní světlo, působí tmavě a ne každý se tam musí cítit příjemně. Máte-li doma pokoj, do kterého nezasvítí slunce a kde jste odkázáni jen na umělé osvětlení, můžete si pomoci správnou výmalbou.

Necítíte se v pokoji bez okna příjemně?

Místnost, ve které není okno, na vás může působit temně, můžete se zde cítit stísněně. Barvy v takovém pokoji působí sytějším dojmem, nábytek a to včetně dekorací zase může vyvolávat dojem, že je objemnější nežli ve skutečnosti je. Prostorem bez oken nejčastěji bývají koupelny, výjimkou ale nejsou ani místnosti, které vzniknou například improvizovaným předělením pokoje.

Pokud doma takový prostor doma máte, chcete ho naplno využívat, ale necítíte se tady dobře, pak vám poradíme, jak na výmalbu.

Barmakolor.cz

Světlé barvy se nemusí omezovat jen na bílou

Každého asi napadne vsadit na světlou barvu. Přitom se nemusíte spoléhat jen na čistě bílou barvu. Míchání barev, ideálně od profesionála, vám dává mnohem více možností, jak si to doma udělat pěkné a dosáhnout přesně takového odstínu, který vám padne do oka.

Pokud si na míchání barev netroufáte sami, ať už z důvodu, že se bojíte, že nechytíte správný odstín, nebo se třeba strachujete, že ve stylu „pokus-omyl“ spotřebujete zbytečně mnoho barvy, pak oslovte odborníky. Namíchají vám přesně takovou barvu, kterou si budete přát.

Osvětlení odvede svoji službu

Samozřejmě pouze za předpokladu, že si s ním v místnosti bez oken pohrajete správně. Nebojte se pracovat nejen s barvami, ale také s nástěnnými a dekorativními svítidly. Nespoléhejte se jen na jedno centrální světlo. Pamatujte, že zde nemáte okno, nemůžete tak počítat ani s proužkem přirozeného světla a celou práci tak na sebe přebírá doplňkové osvětlení.

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!