+420 602 387 696
+420 281 922 586

Tipy na malování pokoje pro malého sportovce

Máte doma malého sportovního nadšence, který projevil zájem o pokoj ve sportovním duchu? Splňte mu tento sen. Není to nic složitého. Vytvořit pokoj se sportovní tématikou může být vaším společným projektem. Díky nadšení malého sportovce společně můžete trávit příjemný čas plánováním i realizací.

Barmakolor

Jak začít

Plán. Plánování je vždycky důležité. Platí to i v tomto případě. Sport vám přináší spoustu možností. Proto je dobré se nejprve zamyslet nad tím, jak bude vlastně celý pokoj vypadat. Sportovní hřiště, branky, energický stadion. Oslavy vítězství a nezapomenutelné okamžiky. Přátelství a rivalita. Sport vám může dát mnoho kreativních nápadů. A to v případě, že tvoříte pokoj pro dívky i pro chlapce.

 

V první řadě naplánujte barevnou kombinaci stěn. Někomu může stačit jednobarevná stěna připomínající barvu plaveckého týmu nebo fotbalového stadionu. Pro někoho jiného může být důležité zobrazit na stěně majestátnost stadionu. Myslete na to, že jde o pokoj pro vaše dítě. Vy v něm trávit svůj volný čas nebudete. Dejte tedy na jeho pocity. Zeptejte se na to, zda chce vymalovat pokoj v týmových barvách. Zda chce upřednostnit jeden sport a na stěnu namalovat například fotbalistu nebo třeba basketbalový míč. Nebo zda má jít například o kombinaci sportů. Možná vaše dítko nadchla olympiáda a její symboly. Je to opravdu velmi individuální.

 

Je samozřejmě důležité dát na názor dítěte. Vy však musíte přemýšlet nad tím, že s věkem se preference a záliby dětí mění. Možná, že je váš syn nyní nadšený do hokeje, ale za rok ho může chytit spíše fotbal s kamarády ze školy. Zvažte proto, zda se nedomluvit na nějakých základních barvách, které doplní odnímatelné nálepky nebo tapety. Zkrátka doplňky, které jdou případně snadno sundat.

Rozpočet je důležitý

Pokud se rozhodnete nejen pro malování, ale tvorbu celého tematického pokoje, je důležité si také stanovit rozpočet. I o tom je dobré s dětmi mluvit. Úměrně věku jim vysvětlete, že vše stojí peníze a je důležité se rozmyslet, co je důležité a bez čeho se obejdete. Zkuste společně hledat kompromisy. A to ve všech oblastech.

 

Myslete také na funkčnost prostoru

Pro vaše dítko je pravděpodobně nejdůležitější estetika. Vzhled místnosti. Vy však nezapomeňte také na to, že klíčová je funkčnost pokoje. Potřebuje dítě studijní kout? Je třeba úložný prostor? Bude potřeba rozdělit prostor na spaní a na denní aktivity? Promluvte si se svým dítětem o tom, kde by chtěl mít postel. V případě psacího stolu však raději místo doporučte vy s ohlede na denní světlo.

 

Několik nápadů na sportovní malování pokoje

Týmové barvy

Ano, preference dítěte se mohou změnit, ale pokud doma fandíte všichni jednomu týmu, je to nepravděpodobné. Stejně tak pokud je dítě už starší, zřejmě zůstane u svého oblíbeného týmu. Slávistům by tak v pokoji neměla chybět bílá a červená.

 

Loga nebo maskoti

Sportovní týmy mají svá loga a samozřejmě také maskoty. Zkuste namalovat logo týmu nebo maskota. Případně se pokuste sehnat samolepku, která neponičí zeď.

 

Vlaječky nebo transparenty

Ke sportům patří také vlajky nebo transparenty. Ty můžete využít samozřejmě při malování, ale mnohem lepší bude pořídit klasické vlaječky a použít je jako dekorace v místnosti.

 

Hřiště nebo branky

Fotbal, hokej, basketbal i další sporty spojuje jedno. Hrají se na určité vymezené ploše, hřišti. A využívají branky nebo koše. Zkuste vymalovat stěnu jako fotbalové hřiště nebo vyberte koberce, které vypadají jako basketbalové hřiště. Ostatně postel může být také navržena tak, aby vypadala jako branka.

 

Velkolepý stadion

Zkuste si na jednu stěnu nechat vyrobit fototapetu, která bude vypadat jako stadion plný fanoušků. Nebo použijte na sezení židli, která vypadá jako sedadla na stadionu. Hrát si můžete i se světly. Díky speciálnímu osvětlení může lustr simulovat skutečná světla na stadionu.

 

Samozřejmě můžete na stěny nakreslit siluety hráčů nebo na stěnu nalepit plakáty v životní velikosti. Velmi zajímavá může být také časová osa sportu. Buď oblíbeného hráče nebo dítěte samotného. Využít můžete samozřejmě také čísla dresů renomovaných hráčů nebo rovnou celý dres, který bude skvělým doplňkem ve sportovním pokoje. Využít můžete také slavných citátů oblíbeného sportovce. Případně na část stěny nalepte tapetu, na kterou se dá kreslit křídou. Vznikne tak tabule taktiky. A pokud je dítko aktivní sportovec, určitě nezapomeňte na poličku na trofeje. Pořídit můžete také sedací vak ve tvaru míče oblíbeného sportu.

 

Nevěříte si? Obraťte se na odborníky

Pokud si nejste jisti, zda byste náročnější malování pokoje, pak tento krok můžete klidně nechat na odbornících. Ti pokoj pro vaše dítko vymalují přesně podle vašeho přání. Případně vám pomohou také s tapetami. A vy se zatím můžete pustit do vybírání nebo vyrábění detailů. Nebojte se podívat se na bazary na internetu. Někdy se tam dají za pár korun objevit opravdu zajímavého poklady, které využijte.

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!