+420 602 387 696
+420 281 922 586

Nevíte, jakou barvou vymalovat ložnici?

Plánujete vymalovat ložnici, ale už teď se vám rosí čelo potem při představě, že vyberete špatně a následně se v ložnici pořádně nevyspíte? Špatná volba barvy pro výmalbu opravdu může způsobit problémy se spánkem, podrážděnost a celkovou nespokojenost. Jaké barvy jsou tedy do ložnice vhodné a které naopak vůbec?

Klasikou je modrá

Nejčastější volbou pro výmalbu ložnice je modrá. Tato barva je známá svými uklidňujícími schopnostmi. Uklidňuje nejen naši mysl, ale také srdeční puls, zároveň snižuje rytmus dýchání a celkově připravuje tělo na odpočinek a spánek. Modrá barva je zároveň pocitově chladná, evokuje v nás pocit důvěryhodnosti. Na některé ale působí skličujícím dojmem a vyvolává v nich depresi.

Rozhodnete-li se vymalovat ložnici modrou, volte spíše světlejší odstíny na úkor sytějších a temnějších. Určitě se nechcete v ložnici cítit jako v kobce.

Neutrální barvy jsou stále oblíbenější

V posledních letech jdou do popředí zájmu neutrální barvy, kterými lze vymalovat ložnici a samozřejmě i jiné místnosti u vás doma. Neutrálním odstínům dominuje především bílá, která má v patách všechny možné odstíny šedé. Tyhle dvě barvy lze snadno kombinovat s dalšími barvami, velmi dobře si rozumí s pastelovými barvičkami od azurové přes růžovou až po zelenou.

Pokud ložnici vymalujete neutrální barvou, ať už to bude právě bílá nebo některý z odstínů šedé, vyhrajte si s ostatními barvami v rámci doplňků – povlečení, nábytek, dekorace a podobně.

Barmakolor.cz

Jaké barvy se do ložnice nehodí?

I když mezi nejoblíbenější barvy vůbec patří černá, v ložnici s ní pracujte opravdu opatrně a s rozmyslem. Když se černá barva zkombinuje třeba se zlatou nebo stříbrnou, výsledek působí elegantně a noblesně. Pokud se to ale s černými tóny v ložnici přežene, může se stát, že se tady nebudete cítit dobře – prostor na vás bude působit depresivní a ponurou náladou, což rozhodně není žádoucí.

Pozor také na červenou, která je velmi živelná, vášnivá a podle některých také agresivní. Třeba do kuchyně se hodí skvěle, ale do ložnice je to barva méně vhodná, protože nepodporuje odpočinek a relaxaci – ba spíše naopak podněcuje k akci.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!