+420 602 387 696
+420 281 922 586

Malování na podzim: je lepší počkat do jara?

Malování na podzim přijde mnoho lidí jako hodně nevšední nápad, přitom kdejaký zkušený malíř by šel proti hojně rozšířenému názoru, že malovat se má jen v létě. Pravda je totiž taková, že pro malování pokojů je podzim a potažmo i zima naopak velmi ideální. Chcete-li se pustit do malování na podzim, neváhejte – prozradíme vám, proč se není čeho bát!

Barmakolor.cz

Že je malování na podzim nesmysl? Vůbec ne!

Možná i vy patříte k lidem, kteří si malování spojují s letními měsíci. Traduje se myšlenka, že nejlepšími měsíci pro malování je červenec a srpen, tedy dva nejteplejší měsíce v roce, které podle mnohých nabízí ty nejlepší podmínky pro nový kabátek stěn u vás doma. Ano, i v létě je možné malovat a je pravda, že mnoho lidí si tenhle úkol nechává právě na léto – jednak i proto, že v létě má většina z nás dovolenou a volný čas často využíváme právě ke zvelebování našeho bydlení.

Rozhodně se ale nelze držet názoru, že je malování na podzim holý nesmysl. Je tomu totiž právě naopak. Chcete prozradit, proč tomu tak je?

Proč malovat na podzim?

Jedním z důvodů, proč se do malování na podzim pustit beze strachu, je kombinace suchého vzduchu a topení. Teď na podzim už je v plném proudu topná sezona, která nahrává tomu, že se klidně můžete vrhnout do malování. Podle některých odborníků nátěr uschne rychleji a navíc má údajně i mnohem lepší trvanlivost. Malování na podzim vám tak nezabere tolik času, protože barva uschne rychleji a vy si tak dříve můžete užívat nový vzhled stěn.

Příprava je stejně tak důležitá v létě i na podzim

I když je malování během podzimních měsíců příslibem úspory času, pokud si nedáte záležet na přípravě před malováním, můžete si uškodit. Připravit domácnost na malování je totiž stejně tak důležité na podzim, jako na jaře nebo v létě. Proto přípravu nepodceňujte, ať si zbytečně nepřiděláte práci.

Pokud víte, že sice chcete doma vymalovat a chcete to ideálně stihnout ještě do Vánoc, ale zároveň si uvědomujete, že nemáte tolik času, není třeba se malování vzdát. Stále je tu možnost oslovit specializovanou firmu a malování na podzim nechat na nich.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!