+420 602 387 696
+420 281 922 586

Malování lodí: Ochraňte vaše plavidlo

Základním hlediskem při údržbě lodi je její lakování. Ať už máte ve vlastnictví plachetnici, laminátovou loď nebo jiný typ plavidla, pravidelné natírání nejen oživí vzhled, ale také chrání vaši loď před vnějšími vlivy. A v případě prodeje pochopitelně údržba nátěru zvýší také hodnotu plavidla.

 

Proč je nutné lodě lakovat?

Lodě jsou pochopitelně neustále vystavené působení slunečního záření a také vody. Působí na ně samozřejmě také další prvky. Všechny dohromady způsobují opotřebení. Lak na lodi poskytuje plavidlu ochranu proti korozi, poškození vodou nebo slunečním zářením. Nátěr prodlužuje životnost lodi.

Barmakolor

Existují různé typy nátěrů lodí

Pochopitelně existují různé typy nátěrů. Každý z nich je přitom určený pro konkrétní část lodi. Rozdílné barvy se používají na horní části lodi a na její dno.

 

Loď můžete pochopitelně klasicky natřít, pro nedostupná místa je však ideální je nástřik lodi, který zajistí rovnoměrné rozprostření barvy do všech míst.. K nástřiku se využívají speciální pistole, které jsou velmi výkonné.

 

Výhodou moderních nástrojů pro nástřik je splnění nejvyšších požadavků na stupeň lesku, ostrosti tónu u reprodukovatelnosti. V případě, že opravujete trup lodi, po nanesení laku pomocí stříkací pistole nepoznáte rozdíl mezi původní a opravenou částí. Pochopitelně je možné aplikovat pomocí pistole i designové nástřiky nebo netradiční motivy.

 

Výhody nástřiku lodí:

 • Možnost vytvořit rovný povrch i na velkých plochách.
 • Aplikace je efektivní a snadná.
 • S nástřikem dosáhnete objemové stability.
 • Díky jednoduché aplikace pochopitelně odpadají všechny dodatečné úpravy.
 • Barva se dostane i tam, kam se štětcem nemůžete.

Kdy aplikovat nástřik lodí?

Nástřik lodí je vhodné aplikovat při pravidelné údržbě nebo v případě, že chystáte kompletní renovaci plavidla.

 

Nabízíme i další služby pro renovaci lodí

 

Kromě profesionální lakování a stříkání lodí vám rádi pomůžeme také s mobilním pískováním, broušením, tmelením nebo aplikujeme antifouling nátěr.

Mobilní pískování

Při mobilním pískování lodí se používá nejmodernější technika pro úpravu povrchu lodí. Při něm dochází k dokonalému odstranění všech jemných i hrubých nečistot. A to jak na povrchu a trupu lodi, tak v kabině i dalších částech lodi. Pískování je jednoduchý proces. Pomocí stlačeného vzduchu proudí na loď směs smíchaná s abrazivem. Ta zdrsní povrch. Jde o jednu z nejjednodušších a nejefektivnějších metod pro úpravu povrchu plavidel před renovací. Povrch je po aplikaci směsi čistý a připravený k dalším úpravám.

Výhody pískování:

 • Snadná manipulace i bez elektřiny.
 • Efektivní čištění všech povrchů.
 • Šetrnost k jakémukoliv povrchu.
 • Odstraní mastnotu a rez.
 • Jednodušší než ruční broušení lodi.
 • Ideální řešení pro nedostupná místa.

 

 

Broušení a tmelení lodí

Další službou, kterou nabízíme je broušení a tmelení lodí. Provádíme opravy všech druhů plavidel. Pochopitelně vždy ke každé lodi přistupujeme zcela individuálně. Nabízíme kvalitní technické vybavení a také zázemí, díky kterému dokážeme udělat i náročnější opravy, které vyžadují vytápěný krytý prostor. Používáme nejmodernější techniku včetně kvalitních tmelů a dokážeme tak opravit i veškerá špatně dostupná místa na lodi. Specializujeme se na opravy plachetnic, historických lodí a plavidel osobní dopravy.

 

Antifouling nátěr

Pokud u svého plavidla bojujete proti zachytávání nečistot, můžete si usnadnit každoroční čištění antifouling nátěrem. Ten svým chemickým složením zabraňuje vrstvení řas a dalších nečistot z vody. Nátěr zpomaluje růst organismů, které mohou mít přímý vliv na životnost a také výkon plavidla. Tento speciální nátěr nabízíme pro lodi všech velikostí. V případě, že antifouling nátěr na lodi vůbec není nebo je starý, zachycují se mikroorganismy a řasy ve velké míře. Navíc se poté špatně odstraňují a mají vliv na ovladatelnost a kluzkost lodi. Nátěry jsou důležité pro lodě provozované v mořských vodách, ale své opodstatnění mají i u lodí plujících ve sladkých vodách.

Postup nanášení nátěru:

 • Dokonalé umytí lodi od nečistot pomocí vysokotlakého čističe.
 • Mechanické ošetření lodního trupu.
 • Odstranění zbytků původního nátěru.
 • Opravy a ošetření poškození trupu lodi.
 • Kompletní přebroušení trupu.
 • Nanesení základní a posléze finální vrstvy antifouling nátěru.

 

Rádi vám poradíme

Uvažujete o tom, že necháte kompletně renovovat vaše plavidlo nebo potřebujete jen částečnou renovaci? Obraťte se na nás s veškerými svými dotazy, rádi s vámi zkonzultujeme, co vše je potřeba. Objednejte si naše služby a my se postaráme o kvalitní a profesionální renovaci od broušení po finální nástřiky.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!