+420 602 387 696
+420 281 922 586

Jakou barvou vymalovat dětský pokojíček?

Pokud zařizujete dětský pokojíček, pak musíte kromě výběru kvalitní postýlky nebo podlahové krytiny řešit i mnoho dalších otázek – jako například, jak pokojíček vymalovat? Výběr barev je jednou z věcí, nad kterou mnoho rodičů často tápe. Jednoduše nemají představu, které barvičky se do pokojíčku jejich dětí hodí a kterým by se měli raději vyhnout.

Do dětského pokojíčku patří radost a dobrá nálada

Představte si vaše děti. Jsou jistě veselé a hravé, neustále mají úsměv na tváři. A přesně tohle pro vás může být inspirace pro výběr té správné barvy do jejich pokojíčku. Sem totiž patří dobrá nálada, veselí a rozvernost. Pojďme si říci, které barvičky tohle všechno podporují a které raději vynechat!

Barmakolor.cz

Žlutá, oranžová, fialová i modrá

To všechno jsou barvy, mezi kterými můžete vybírat. Do pokoje pro děti vybírejte kvalitní barvy, nejenže vám to usnadní práci, ale předejdete vzniku fleků a vyvarujete se i tomu, že by se nátěr třeba začal slupovat. Nejen oranžová, žlutá nebo fialová jsou vhodné barvy do pokoje vašich dětí. Vybírat můžete i mezi zelenou i růžovou. Barvu zvolte podle toho, zda jde o pokojíček pro dívku či pro chlapce, v případě kombinace pak vyberte takový odstín, který se hodí pro obě pohlaví.

Světlé nebo tmavé odstíny?

Rozhodně světlé. Dětský pokojíček musí být veselý a tomu nahrávají do karet právě světlejší odstíny. Pak už záleží jen na vás, jestli zvolíte zmíněnou oranžovou, růžovou nebo třeba žlutou. Temné odstíny se do pokoje dětí nehodí. Máte-li přeci jen pocit, že by se vám v pokoji líbil tmavší prvek, vyberte si na vymalování jen jednu stěnu, rozhodně ne více. Do pokojíčku, kde není přes den dostatek denního světla, se temné odstíny nehodí vůbec.

Bílá barva vám dává možnost vyblbnout se

Myslíte si, že bílá barva do pokoje dětí je naprostá hloupost? Možná ne! Bílé stěny jsou prostorem pro vaši fantazii. Můžete dětem na zeď namalovat jejich oblíbenou kreslenou postavičku. Pracovat můžete o s oblíbenými samolepkami na zeď, jejich aplikace je velmi snadná a efekt rozhodně nemá chybu.

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!