+420 602 387 696
+420 281 922 586

Jaké jsou vhodné barvy do kuchyně?

Pokud váháte, jaké barvy do kuchyně padnou jako ulité a kterým je lepší se vyvarovat, pak jste tady správně. Je známo, že barvy mají určitý vliv. Některé uklidňují, jiné naopak povzbuzují k lepším výkonům, další nám pomáhají se soustředit. Podle čeho zvolit barvy do kuchyně a které se sem nejvíce hodí?

Záleží na velikosti

Plánujete-li nově vymalovat, ohlížejte se na velikost interiéru. Obecně platí jedno pravidlo: když je kuchyně malá, volte světlé odstíny, když je prostornější, můžete vsadit i na tmavší a klidně sytější barvy. Při malování interiéru se nemusíte spoléhat jen na jednu barvu, ale klidně je kombinujte. Nejen v kuchyni je rovněž zajímavá kombinace vymalovaných a cihlových zdí. Pamatujte ale na nepsané doporučení, že by se v místnosti neměly objevit více nežli dva odstíny, větší počet už by se mohl vizuálně prát.

Barmakolor.cz

Vsaďte na barvy, které mají schopnost povzbudit

Kuchyně je místem, kde se chtě nechtě musíte vyhecovat k určité aktivitě. Někoho vaření baví, ba dokonce jej miluje, ale najdou se i tací, kteří vaří jen proto, aby neměli hlad. Výmalba kuchyně se tak může podřídit barvám, které mají tendenci dodat nám energii. Mezi povzbuzující barvičky patří:

  • žlutá
  • oranžová
  • zlatá
  • hnědá

Vsadíte-li na některý z těchto odstínů, rozhodně neprohloupíte. Vybírat přitom můžete z celé palety intenzity, kdy pamatujte na to, jak je vaše kuchyně veliká. Pokud si co do prostoru nemůžete vyskakovat, zvolte světlejší žlutou či oranžovou, máte-li naopak místa na rozdávání, klidně svoji kuchyni vymalujte sytou hnědou.

TIP: Jak vybrat baterii do kuchyňského dřezu

Malovat nebo tapetovat?

Možná vás láká vydat se cestou tapetování. Rozhodně si nemyslete, že dávno vyšlo z módy – stále častější přítomnost krásných tapet v moderních interiérech je jasným důkazem, že je tomu spíše naopak! Tapety jsou stále v kurzu, navíc dneska je nabídka daleko rozmanitější, nežli tomu bývalo kdysi, kdy měl doma tapety asi úplně každý, ale co do jejich vkusu nebylo moc o co stát. Tapetovat nemusíte celou místnost, což je nežádoucí, ale vyberte si třeba jen jednu, maximálně dvě dominantní stěny, zbylé zdi vymalujte.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!