+420 602 387 696
+420 281 922 586

Jak vybrat barvu do kuchyně

Kuchyň je hlavní chloubou nejedné hospodyňky, a tak není divu, že chcete, aby byla dokonalá úplně po všech směrech. Jak co se vybavení týče, výběru doplňků, tak i vymalování stěn. A právě na to se v tomto článku společně podíváme.

Světlé barvy jsou nejlepší volbou

Pokud chcete, aby vaše kuchyň působila vzdušně a otevřeně, měli byste se rozhlédnout po světlejších barvách, jakými jsou například bílá či šedivá. Bílá barva působí na náš organismus pozitivně a navozuje pocit čistoty, který zrovna v kuchyni není vůbec na škodu, no posuďte sami. S šedivou barvou také určitě nešlápnete vedle, jedná se o designovou, nadčasovou barvu, která se skvěle kombinuje naprosto se vším a se všemi ostatními barvami.

Barmakolor.cz

Světlé barvy jsou nejlepší volbou

Zelená je dobrá, červená již tolik ne

Velmi svěže a otevřeně ale také působí barva zelená, ta je odjakživa symbolem klidu, míru, přírody a celkově vytváří velmi příjemnou atmosféru, klid domova. Naopak tmavší a výraznější barvy kuchyňský prostor zmenšují a příliš tak jejich volbu nedoporučujeme. Mluvíme o odstínech červené, oranžové nebo fialové. Velké množství červené barvy může vést dokonce k podráždění. Menší množství oranžové a žluté barvy podporuje chuť k jídlu, teď už je jenom na vás, zda to berete jako dobrou, nebo špatnou vlastnost. Pokud ale teplé barvy patří mezi vaše favority, neváhejte a vyzkoušejte je, představivosti se meze nekladou, jedná se přeci o vaši domácnost.

Bílá barva a barevné doplňky

Pokud se vám bílá barva zdá na vymalování příliš nudná, zkuste ji oživit barevnými doplňky, jakými jsou pestrobarevné jídelní židle, květináčky, anebo například kuchyňské spotřebiče. Velkou roli ve výběru nehraje pouze samotná barva, důležitý je i její odstín, dnešní trh jich nabízí obrovské množství. Pokud si chcete být na sto procent jistí, že zvolíte tu nejlepší možnou variantu, která je nabízena a která bude zárukou kvality i vzhledově skvělou volbou, neváhejte se obrátit na naše odborníky. K dispozici jsme vám již od roku 2000, za tu dobu jsme posbírali cenné zkušenosti a znalosti, které rádi předáme i vám.

Pro dosažení maximálně dobře odvedené práce vás nejprve navštíví náš technik, návštěva je zcela zdarma a můžete se společně pustit do vybírání barev, které později budou zdobit vaše stěny. Spojit se s námi můžete prostřednictvím telefonního čísla nebo e-mailu, věříme, že s námi budete naprosto spokojení vy i vaše kuchyň.

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!