Jak si malování co nejvíce usnadnit a mít s ním pokud možno co nejméně práce? Kdekdo by nad nějakou přípravou před malováním ledabyle mávl rukou. Pokud vám ale můžeme poradit, přípravu nepodceňujte, ba naopak jí věnujte dostatek času. Dáme vám pár tipů, jak se připravit na malování a uvidíte, že díky nim budete mít o to méně práce i starostí.
Možná se vám do toho nechce, nebo si dokonce říkáte, proč se takhle namáhat a ještě před malováním něco někam stěhovat. My vám ale radíme dobře. Co můžete, to přestěhujte a přemístěte jinam. Čím méně nábytku vám v daném pokoji zbude, tím rozhodně lépe. Těžký nábytek, se kterým by se hýbalo hůře, pečlivě zabalte do ochranné folie.
Malování pokoje vám půjde o to jednodušeji, když si nábytek, který v místnosti zůstane, přesunete do středu pokoje. Kolem stěn, kterým se budete věnovat, vám vznikne pohodlný prostor, kde se budete moci nerušeně pohybovat. Je to stokrát lepší, nežli šplhat přes gauč, přelézat komody nebo se s válečkem či se štětkou v ruce nahýbat přes křesílka.
Chystáte-li se na malování pokoje, kromě nábytku, který nechcete přemístit do jiné místnosti, myslete také na ochranu oken a dveří. I tady by někdo mohl namítat, že je to zbytečná práce. Víte ale, kolik práce a starostí si tím ušetříte? Když okna a dveře neochráníte, snadno se na ně dostane barva. A při následném úklidu, kdy rychle zjistíte, že dolů nejde až tak snadno, se budete chytat za hlavu, proč jste okna a dveře neochránili před ušpiněním.
Pokud se vám nepodaří vystěhovat kompletně celou místnost, abyste mohli koberec srolovat a ochránit jej před znečištěním, použijte alespoň ochranné folie. To samé platí i u jiných druhů podlahové krytiny. Jistě si nechcete zničit parkety nebo novou plovoucí podlahu. Na podlahu můžete umístit i staré noviny. Zkrátka lepší dát na zem alespoň něco, nežli vesele kapat barvu a dělat ťápoty a následně se rozčilovat, že to po malování vůbec nejde dolů.