+420 602 387 696
+420 281 922 586

Jak na nás působí různé barvy?

Chystáte se vymalovat, ale stále si nejste jisti tím, jaké barvy byste chtěli použít? V tom případě vám přinášíme menší přehled toho, jak každá z barev působí na lidskou psychiku. Barvy totiž umí uklidnit, povzbudit, ale i rozrušit.

TMAVĚ MODRÁ

Všechny odstíny tmavě modré barvy mají výrazný vliv na centrum bolesti v mozku. I proto se s touto barvou můžete setkat v ordinacích mnohých lékařů či zubařů. Jde o barvu klidu, pohody a nekonečna, která uvolňuje napětí, které je způsobeno stresem. Modrá podporuje a urychluje také uzdravující procesy.

Barmakolor

SVĚTLE MODRÁ

Trpíte migrénou? Pak zkuste světle modrou barvu. Ta dle různých průzkumů potvrzuje, že u pacientů trpících na migrény, se tyto migrény nedostavují tak často, pokud se vyskytují v místnostech se světle modrou výmalbou. Pokud chcete, aby byl odstín přesně dle vašeho gusta, můžete si nechat barvu namíchat od profesionálů. Bolesti hlavy a nevolnost budou mizet mnohem rychleji, nemluvě o pozitivním vlivu modré barvy na krevní oběh.

FIALOVÁ

Fialová barva je barvou duševna a ovlivňuje hlavně lidské podvědomí, prohlubuje poznání. Pro mnohé může být tato barva inspirující, podporuje toleranci a je smyslná. Fialová barva je jako balzám na duši – hlavně na pocuchané nervy. Velkou výhodou fialové barvy je její schopnost aktivovat a posílit obranné tělesné mechanismy.

RŮŽOVÁ

Růžová je spolu s červenou barvou lásky, srdce, citů a něhy. Růžová barva brzdí lidskou agresivitu a zajistí, že budete mít vyrovnanou náladu. Nositel růžové barvy je starostlivý, občas až úzkostlivý a vysoce citově založený. Růžová barva je příjemným lékem proti úzkostem.

ČERVENÁ

Červená barva je barvou energie a motivace, současně také barvou sexuality a pudů. I to je jedním z důvodů, proč mají domy, které nabízejí sexuální služby, červenou fasádu, případně červené osvětlení. Červená barva podporuje vylučování stresového hormonu adrenalinu a zvyšuje krevní tlak.

ORANŽOVÁ

Máte kolem sebe dostatečné množství oranžové barvy? Pak jste šťastlivec. Kombinace červené a žluté barvy je totiž ideálním domácím lékařem. Oranžová barva vám dodá dobrou náladu – a to jak doma, tak i v práci. Jde o barvu vhodnou tam, kde s vámi žijí děti – podporuje větší citovou otevřenost.

ŽLUTÁ

Žlutá barva je veselá barva, kterou si podvědomě spojujeme se slunečním svitem. Tato barva ovlivňuje látkovou výměnu, dokáže urychlit, ale také upravit činnost střev. Jde o barvu zvyšující schopnost soustředění, ale také podporuje abstraktní a tvůrčí myšlení.

ZELENÁ

Zelená barva je vhodná všude tam, kde se chcete cítit příjemně, v klidu a uvolněně. Zelená barva odkyseluje tělo, snižuje krevní tlak a zpomaluje srdeční tep při stresu.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!