+420 602 387 696
+420 281 922 586

Chystáte se na jarní vymalování bytu?

Právě nový nátěr dokáže zlepšit nejen vzhled bytu, ale zároveň i nižší prašnost. Nová výmalba je zároveň příležitosti, jak přinést do bytu osvěžující a okouzlující změnu stěn vaší domácnosti. Víme, že výmalba by měla být pravidelnou činností pro každého z nás, komu by se ale chtělo každoročně vymalovávat domácnost, obzvlášť když je bydlení větších rozměrů. Zašedlé stěny mohou být příčinou usazených mikročástic prachu, které se usazují v téměř každé domácnosti.

Barmakolor.cz

Výběr barvy

V dnešní době existuje opravdu široká nabídka barevných odstínů interiérových nátěrů, které mají různé specifické vlastnosti. V místnostech jako je kuchyň, dětský pokoj nebo chodba zvažte nátěr vysoce omyvatelný nebo otěruvzdorný. Jestliže někde narazíte na plísně, je potřeba před novým malováním místa nejprve postříkat dezinfekcí na plísně nebo použít penetrační nátěr, který se o tyto místa postarají.

 

Voděodolné nátěry jsou vhodné především do koupelen, lepší jsou barvy na bázi silikózy oproti akrylovým barvám. Ty tvoří neprodyšnou vrstvu a jsou proto nevhodné do místnosti s větším výskytem vlhkosti, mohou se pak začít odlupovat a dělat neplechu.

 

Důležité vlastnosti barvy

  • adheze neboli přilnavost k povrchu předmětů
  • propustnost vodních par
  • krycí schopnost
  • otěruvzdornost
  • vydatnost

 

Příprava před malováním

Máte již vybraný barevný odstín vašeho bydlení? Můžete se pustit do práce a před samotným začátkem, bude zapotřebí všechen nábytek a ostatní povrchy přikrýt malířskou fólii, kterou zakoupíte v každém obchodním domě, která nabízí malířský regál. Samozřejmě nezapomeňte polepit futra a vypínače, jelikož některé barvy nejdou jen tak lehce smýt mají totiž velmi vysokou přilnavost. Víte, že na stěně bylo aplikováno vícero barev a vy se obáváte popraskání nebo opadání omítky? V tomto případě vás předem upozorňujeme, že bude lepší stěny oškrábat, aby nenastal problém v podobě lepení se omítky na vás váleček.

 

Pro novou výmalbu je jarní nebo letní období jako stvořené. Samozřejmě, že můžete malovat i v zimě, ale je to horší pro schnutí barev. Během malování nezapomeňte také dostatečně větrat, zlepší se tak rychlost schnutí a nemusíte tak vdechovat chemikálie, které barvy obsahují. Při výběru barev ještě dejte pozor, na jaký povrch barvu potřebujete. Bíle barvy jsou obvykle husté a musí se ještě naředit, aby netvořily husté nanesení. Kolorované barvy se už prodávají v konzistenci, kterou můžete ihned aplikovat na stěnu.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!