+420 602 387 696
+420 281 922 586

Jaké barvy na malování zdí se dnes prodávají?

Nebudeme se bavit o odstínech, ale o tom, jaké typy barev jsou k dispozici. Když se totiž bez bližších znalostí podíváte do nějakého obchodu, který nabízí barvy na malování pokojů, zřejmě nebudete vědět, co vlastně hledat. Toho se samozřejmě vyvarujete, pokud se vydáte k nám na prodejnu a necháte si poradit od odborníků. Jestliže však chcete mít přehled sami, čtěte dále, přiblížíme vám nejběžnější typy malířských barev.

Každý typ barvy má své přednosti a využití

Velmi oblíbené jsou tzv. disperzní barvy na malování. Mají výbornou krycí schopnost i odolnost a jsou ředitelné vodou. Dobře se s nimi pracuje, nezapáchají a díky tomu, že se nepoužívá rozpouštědlo, jsou i ekologické. Jsou také otěruvzdorné. Hodí se především do běžných místností v domácnosti, jako jsou obývací pokoj, dětský pokoj, ložnice atd. Do místností, kde hrozí zemní vlhkost či je aplikovaná sanační omítka, se používají silikátové barvy. Obvykle jsou omyvatelné, bez lesku a vysoce paropropustné. Vinylové barvy jsou dražší variantou, ale zase se nanáší ve velmi tenké vrstvě, takže se jich nespotřebuje tolik. Mají skvělé krytí i přilnavost a některé typy odráží až dvojnásobek světla do místnosti, čímž opticky zvětšují prostor. Do kuchyně či dětského pokoje, kde se obáváte znečištění, se hodí latexové barvy. Dříve neprodyšně uzavřely stěnu, ale dnes, po dlouhém vývoji, mají mnohem lepší vlastnosti a vrací se na scénu. Některé latexové barvy vydrží až stovky omytí. Hutný a odolný nátěr zajistí akrylátové barvy vyznačující se neměnícím se matným leskem.

  • Existuje spousta typů barev, rádi vám poradíme ten vhodný.
  • Důležité je rozhodovat podle využití konkrétní místnosti.
  • V naší nabídce najdete i ekologické barvy ředitelné vodou.

Samozřejmě vám namícháme vhodný odstín

Všechny barvy na malování z naší nabídky vám rádi namícháme do požadovaného odstínu. Přijďte s konkrétní představou, nebo si vyberte z naší vzorkovnice. Barvy mícháme v libovolném množství přímo v našem tónovacím centru. Problémem není ani domíchávání odstínu, který potřebujete, protože jste jej používali dříve a nyní chcete něco domalovat ve stejné barvě.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!