+420 602 387 696
+420 281 922 586

Jak často jsou zapotřebí malířské práce?

Jak často byste měli malovat zdi v domácnosti, ve firmě či ve výrobním závodu? Jednoznačná odpověď neexistuje, vždy je to individuální záležitost. Můžeme se však podívat na praktickou stránku věci a také na legislativu. Jak často malujete v domácnosti, je totiž každému jedno. V kanceláři však může být situace značně odlišná. Pokud přece jenom chcete slyšet nějaké konkrétní číslo hned takhle na začátek, číslo zní 5-10. Po pěti až deseti letech byste měli vymalovat, ať už sami, nebo s pomocí odborníků na malířské práce.

  • Malovat by se mělo zhruba po pěti až deseti letech.
  • V některých podmínkách je vhodný kratší interval.
  • Pro domácnosti žádná oficiální pravidla nejsou.
  • Jako firma se musíte řídit příslušnými nařízeními.

jsou zdi špinavé či oloupané

V domácnostech se maluje nejčastěji tehdy, když jsou zdi již příliš špinavé. Může to být poté, co děti trochu odrostou a pochopí, že se po stěnách nemá kreslit. Někdy se stěny ušpiní prostým bydlením, například prostory okolo vypínačů zašednou, aniž byste na tom nesli nějakou zvláštní vinu. Dalším impulsem pro malování může být rekonstrukce. Když se rekonstruuje a vystěhovává se veškerý nábytek, je to skvělá příležitost pro malířské práce. Posledním častým důvodem je loupající se omítka. Jestliže se nátěr odlupuje, čeká vás více práce, nejdříve budete muset seškrábat celou vrstvu. Každopádně zřejmě jste pochopili jediné – jak často je potřeba provádět malířské práce, opravdu nelze říct.

V kanceláři do 10 let

U firem je však situace jiná. Pokud se bavíme o kanceláři, kde se neprovádí žádné chemické ani technologické postupy, četnost malování je jednou za 10 let, jestliže je v místnosti méně než 5 lidí, a jednou za 8 let, když tam sedí 6 a více lidí. Provádíte-li speciální technologické postupy, případně máte-li v provozovně zvýšené hygienické nároky, budou pro vás patrně platit jiná pravidla. Opět tedy nelze říct žádné jednoznačné číslo. Jedno je ale jisté. Kdykoliv budete malířské práce potřebovat, neváhejte nás kontaktovat. Vyjdeme vám vstříc, domluvíme vhodný termín a vymalujeme, co bude potřeba. Specializujeme se na větší zakázky, jen tak něčeho se nezalekneme.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!