+420 602 387 696
+420 281 922 586

Co je pískování a k čemu je dobré?

Banyan

Tea & shisha lounge

Co je pískování a k čemu je dobré?

Pojem pískování není mezi lidmi až tak rozkřiknutý, proto se nelze divit, že si někteří pod tímto slovíčkem neumí nic představit. Pískování nebo rovněž používaný termín tryskání lze velmi jednoduše vysvětlit jako čištění či broušení povrchu pod velkým tlakem. K čemu je pískování dobré, jak to vlastně funguje a kdy je vhodné tuto metodu použít?

Pískování zbaví povrch nečistot i koroze

Pískování neboli tlakové čištění či broušení slouží pro odstranění nečistot z povrchu. Díky této metodě se lze zbavit nejen špíny, ale také koroze nebo otřepků. Na daný povrch je pod velkým tlakem tryskán proud abrazivních částic, což ho vyčistí a zároveň také zdrsní.

Tryskání je možné použít na celou řadu materiálů:

  • kov
  • beton
  • plast
  • dřevo
  • sklo
  • hliník

Příprava povrchu před jeho úpravou

V dnešní době je pískování neboli tryskání jednou z nejrozšířenějších metod přípravy povrchu před jeho (finální) úpravou, například před novým nátěrem. Je efektivní a zároveň rychlé, proto šetří váš čas i peníze. Když svěříte čištění povrchů do rukou odborníků, pak vám opadne nutnost čistit jej ručně – nenadřete se a dosáhnete vysoké kvality.

V závislosti na zkušenosti “tryskaře” (toho pána s kuklou) lze docílit různého stupně přípravy povrchu. Záleží na vašich požadavcích. Tryskání je až 3x rychlejší nežli klasické “růčo fůčo” čištění. A proč na tom nechat ruce, když vlastně nemusíte?

Jaké jsou stupně čistoty tryskání a k čemu je to dobré?

Věděli jste, že i tryskání může mít několik podob, možná lépe řečeno několik úrovní? Právě tříbodové rozdělení pískování vám umožní dosáhnout přesně vámi požadovaného efektu. Dělíme jej podle normy na:

  • Sa 1 – lehké tryskání, povrch je na pohled zbaven viditelných olejů, mastnot a rzi
  • Sa 2 – důkladné tryskání, povrch je zbaven mastnoty, většiny okují, starého nátěru, koroze
  • Sa 3 – tzv. tryskání až na kov, odstraní z povrchu veškeré nečistoty, zajistí jednotný stříbrný lesk

Pískování neboli tryskání má tu výhodu, že je rychlé a efektivní. Lze ho použít na různorodé typy povrchů, od malých věcí až po prostorově náročné objekty. Šetří peníze, váš čas a také energii. A aby to pro vás bylo ještě jednodušší, nemusíte se do této činnosti pouštět sami, ale oslovit profíky, kteří tomu rozumí a mají to v ruce.

 

 

PRO TEBE!!!
Každý měsíc jeden vybraný čaj za super cenu.

Zjistit více